Berlin: Pierwsze starty na lodzie

cuprumŁyżwiarze Cuprum Lubin mają za sobą pierwszy obóz przygotowawczy na torze lodowym. Lubinianie przez dziesięć dni przebywali w Berlinie, gdzie szlifowali formę przed początkiem sezonu zimowego.

Dla lubińskich zawodników zgrupowanie w stolicy Niemiec było pierwszym, w którym mieli styczność z torem lodowym – Jesteśmy miło zaskoczeni z rezultatów, jakie nasi zawodnicy osiągnęli podczas zawodów. Mieliśmy dziesięć dni mocnej pracy po dwa treningi dziennie. Nasz pierwszy start potraktowaliśmy z „marszu” i nie było specjalnego przygotowania pod te zawody. Tym bardziej cieszą tak dobre wyniki na zmęczeniu – ocenia Marcin Kasprzyk, trener Cuprum Lubin.

Do stolicy Niemiec zawodnicy Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka wrócą 5 listopada. Wówczas odbędzie się kolejny etap przygotowań, również zakończony zawodami kontrolnymi – Mamy nadzieję że po powrocie z drugiego obozu będziemy mogli zacząć trenować już na naszym obiekcie w Lubinie. Wszystko zależy od tego, czy dopiszę nam pogoda – mówi Marcin Kasprzyk.

Sezon łyżwiarski rozpocznie się 21 listopada. Wówczas lubinianie startować będą w zawodach regularnie co dwa tygodnie.

Wyniki zawodów w Berlinie:

http://speedskatingresults.com/index.php?p=2&e=14551

IMG_3822

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook