Brązowy medal lubińskich panczenistek

IMG-20200214-WA0031Lubińskie biało-czerwone trio na podium mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w amerykańskim Salt Lake City. Kaja Ziomek, Angelika Wójcik i Natalia Czerwonka wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym. W zespole jest także Karolina Bosiek.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Holenderki. Polki z czasem 1:25.378 uplasowały się na trzeciej pozycji. Dodatkowo należy podkreślić, iż Natalia Czerwonka zajęła 17. miejsce na dystansie 3000 m z czasem 4:06.241.

Drużynowy Sprint:
1. Holandia  1:24.029 I. Wüst, L. de Jong, J. Leerdam, F. Kok
2. Rosja  1:24.509 Y. Shikhova, O. Fatkulina, A. Golikova, D. Kachanova
3. Polska  1:25.378 N. Czerwonka, K. Ziomek, K. Bosiek, A. Wójcik

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin (WIDEO)
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin.
Kaja z medalem na Akademickich Mistrzostwach Świata
Angelika Wójcik i Kaja Ziomek już pierwszego dnia udowodniły, że są w znakomitej dyspozycji. Lubińskie panczenistki wywalczyły srebrny i brązowy medal. Kaja Ziomek wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata na dystansie 500 m. Zaraz za nią na podium stanęła Angelika Wójcik, która nałożyła na szyję brązowy krążek. Skład reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Amsterdamie: Karolina Gąsecka,

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook