Dwa medale na Mistrzostwach Polski!


W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się czterodniowe mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Już pierwszego mistrzostwo Polski na 500 metrów wywalczyli zawodniczka Cuprum Lubin, Andżelika Wójcik. Na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka, Kaja Ziomek.

Sezon startowy nabiera tempa. Panczeniści w zeszłym tygodniu rywalizowali w Tomaszowie Mazowieckim w ramach PGE Pucharu Polski, teraz walczą o medale mistrzostw Polski. Dla wielu z nich start w Arenie Lodowej jest ważnym sprawdzianem przed startami międzynarodowymi.

Z pewnością ze zwycięstwa może być zadowolona rekordzistka Polski Andżelika Wójcik, która triumfowała na dystansie 500 metrów. – Wygrana na pewno cieszy, bo gdy się choć raz zagości na pierwszym miejscu to chce się to kontynuować, bez przerwy – mówi nowa mistrzyni Polski.

Po zakończeniu mistrzostw w Tomaszowie wyłoniona zostanie kadra narodowa na pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w Stavanger (11-13 listopada) i Heerenveen (18-20 listopada). MP na dystansach zakończą się w niedzielę, 6 listopada. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Transmisja na żywo ze wszystkich czterech dni mistrzostw będzie dostępna na YouTube, na kanale PZŁS.

Tymczasem w rywalizacji juniorów Wojciech Gutkowski uplasował się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce na dystansie 5000 metrów. Juniorka młodsza Dominika Halbryt była siódma na 3000 metrów.

Wyniki 1. dnia 37. MP na dystansach:

500 metrów kobiet: 1. Andżelika Wójcik (MKS Cuprum Lubin) 38.48, 2. Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) 39.11, 3. Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin) 39.30.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook