Dwa medale pierwszego dnia!

W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim.

Wojciech Gutowski z MKS Cuprum Lubin potwierdził swój prym w Polsce na 3000 metrów zdobywając złoty medal, natomiast  jego klubowa koleżanka Adrianna Kluk na 1500 metrów wywalczyła brązowy medal.

W biegu sprinterskim na  500 metrów Ada i Wojtek zajęli 4 miejsce, a Mateusz Graf  był 7. Wśród juniorów młodszych Martyna Paluch zajęła 5 miejsce na 500 m i 6 miejsce na 1500 m, Alicja Tomczak (Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki ) zajęła odpowiednio 8 i 14 miejsce. Jutro odbędą się biegi indywidualne na 1500 metrów i bieg drużynowy, a zawody zakończą w niedzielę biegi na 1000 m, 3000 m kobiet, 5000 m mężczyzn i biegi masowe. 

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.
Znakomity start w Hamar
Polskie łyżwiarki i łyżwiarze rozpoczęli walkę o medale podczas mistrzostw świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Na swoim dystansie 500m, znakomicie wypadły lubinianki Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook