Kaja z rekordem Polski!

ziomekZnakomity występ Kai Ziomek podczas Mistrzostw Świata na Dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Panczenistka MKS Cuprum Lubin ustanowiła nowy rekord Polski na 500 metrów.

Lubinianka spisała się najlepiej z biało-czerwonych, zajmując ostatecznie 11. miejsce w biegu na 500 metrów. Ziomek sprinterski dystans pokonała w 38,095 sekundy i tym samym pobiła rekord Polski.

Sobotnią rywalizację na mistrzostwach świata w Inzell zwieńczyła rywalizacja drużyn. Polki w składzie: Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin), Magdalena Czyszczoń, Karolina Bosiek przejechały dystans w 3:05,333 i pokonały w bezpośrednim starciu reprezentację Włoch. Ostatecznie zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.

Wyniki, 500 metrów kobiet:
1. Vanessa Herzog (Austria) 37,124
2. Nao Kodaira (Japonia) +0,07
3. Konami Soga (Japonia) +0,48

11. Kaja Ziomek +0,97

Wyniki, 500 metrów mężczyzn:
1. Rusłan Muraszow (Rosja) 34,225
2. Havard Lorentzen (Norwegia) +0,13
3. Wiktor Musztakow (Rosja) +0,20

12. Artur Waś +0,50
14. Artur Nogal +0,57
18. Piotr Michalski +0,70

Wyniki, bieg drużynowy kobiet:
1. Japonia 2:55,785
2. Holandia +0,42
3. Rosja +1,94

6. Polska (Czerwonka, Czyszczoń, Bosiek) +9,54

Wyniki, bieg drużynowy mężczyzn:
1. Holandia 3:38,432
2. Norwegia +2,37
3. Rosja +2,88

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Kolejny medal Kai Ziomek
W trzecim dniu Mistrzostw Polski kolejny – brązowy medal na 1000 metrów zdobyła zawodniczka MKS Cuprum Lubin Kaja Ziomek. Były to bardzo udane zawody podopiecznych trenerów Marcina Kasprzyka i Piotra Wawnikiewicza. Lubińscy łyżwiarze zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale. Juniorzy startujący w tej imprezie osiągali bardzo dobre – życiowe  rezultaty. Maciej Dulewicz zakwalifikował się
Kolejne sukcesy naszych
Drugi dzień zmagań w Mistrzostwach Polski na Dystansach  przyniósł kolejne sukcesy lubińskich panczenistów. Kaja Ziomek została Mistrzynią Polski na 500 metrów, a męska drużyna w składzie Maciej Dulewicz, Wojciech Gutowski i Kacper Busse wywalczyła brązowy medal w biegu drużynowym, kobieca drużyna w składzie Aleksandra i Adrianna Kluk oraz Nikola Kozłowska zajęła w tej samej konkurencji
Mamy złoto pierwszego dnia!
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski na Dystansach (24-27.10.2019) .Pierwszy dzień startów był bardzo udany dla lubińskich panczenistów. Dziewczęta w składzie Kaja Ziomek, Aleksandra Kluk i Ada Kluk wywalczyły złoty medal w sprincie drużynowym. Chłopcy w tej samej konkurencji w składzie Michał Grzyb, Kacper Busse i Wojciech Gutowski zajęli 8 miejsce , natomiast Maciej

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook