Kaja Ziomek 25 w debiucie olimpijskim

kaja1W niedzielę kibice łyżwiarstwa szybkiego emocjonowali się biegiem kobiet na 500 metrów. W Pjongczangu zobaczyliśmy lubiniankę Kaję Ziomek, która rywalizację z najlepszymi panczenistkami na świecie zakończyła na 25. miejscu.

Lubinianka rywalizację rozpoczęła w czwartej parze. Zawodniczka MKS Cuprum Lubin, jako debiutantka na Igrzyskach Olimpijskich zmierzyła się reprezentantką Holandii. Jorien ter Mors, która rywalizowała z Polką to trzykrotna medalistka mistrzostw świata w short tracku, trzykrotna mistrzyni olimpijska i wielokrotna medalistka mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim.

Kaja wytrzymała jednak presję i osiągnęła wynik 39,26 czyli tylko dwie setne sekundy gorzej od swojego najlepszego rezultatu w tym sezonie. Jorien ter Mors zakończyła bieg na 500 metrów z wynikiem 37,54, co dało jej szóste miejsce.

Zwyciężyła Japonka Nao Kodaira, która czasem 36,94 ustanowiła nowy rekord olimpijski. Na drugi miejscu uplasowała się reprezentantka gospodarzy Lee Sang-Hwa (37,33), na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Erbanova z Czech (37.34).

– Emocje opadły i na chłodno możemy podsumować występ naszej zawodniczki. Według mnie Kaja spisała się bardzo dobrze, tym bardziej, że to był jej pierwszy występ na tak wielkiej imprezie jaką są Igrzyska Olimpijskie. Tak jak mówiłem wcześniej w Kai drzemie wielki potencjał i jeśli skupi się głównie na sprincie na kolejnych igrzyskach powinna być nawet w pierwszej dziesiątce – ocenia Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Kaja Ziomek to rekordzistka Polski na 500 metrów, posiada także rekord Polski juniorek na tym dystansie. Kolejną bardzo ważną imprezą dla panczenistki MKS Cuprum Lubin będzie finał Pucharu Świata. W kategorii neoseniorów lubinianki prowadzi w klasyfikacji ogólnej i jest bardzo blisko końcowego triumfu. Finał Pucharu Świata panczenistów odbędzie się w dniach 3-4 marca.

Wyniki:

https://www.pyeongchang2018.com/en/game-time/results/OWG2018/en/speed-skating/result-ladies-500m-fnl-000100-.htm

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook