Kaja Ziomek pierwsza na MP!

wojcikziomekZnakomity występ Kai Ziomek podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski na dystansach i w wieloboju w Tomaszowie Mazowieckim. Zawodniczka MKS Cuprum Lubin zajęła pierwsze miejsce na dystansie 500 metrów!

Kaja Ziomek okazała się najlepszą zawodniczką na tym dystansie, a czas który osiągnęła, czyli 40,95 sek. jest nowym rekordem toru – Dla mnie nie jest to niespodzianka, gdyż Kaja jest bardzo dobrą zawodniczką. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm, gdyż pamiętamy, że to jeszcze nie koniec walki o medale – mówi Piotr Wawnikiewicz, trener MKS Cuprum Lubin.

Drugie miejsce zajęła inna lubinianka, reprezentantka MKS Zagłębia Lubin, Natalia Czerwonka. Kolejna z zawodniczek Cuprum, Andżelika Wójcik zajęła siódme miejsce.

Jutro odbędzie się drugi bieg na dystansie 500 metrów. Suma czasów zadecyduje o końcowej klasyfikacji.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Podsumowanie sezonu 2022/2023
Przyszedł czas na podsumowanie naszych największych osiągnięć w sezonie 2022/23.
Znakomity występ podczas Viking Race!
W holenderskim Heerenveen w dniach 10-11.03.2023 odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci w łyżwiarstwie szybkim Viking Race. Na zawody te do reprezentacji Polski zostało powołanych troje zawodników MKS Cuprum Lubin: Martyna Paluch , Kacper Polny i Fabian Budziński.
Zawody kontrolne (FOTO)
Zawody kontrolne na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Zobaczcie fotorelację.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook