Kaja Ziomek z brązem ME!

lywykadraPolska drużyna sprinterek zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Heerenveen. W składzie Biało-czerwonych wystąpiła nasza zawodniczka, Kaja Ziomek.

Oprócz Kai w składzie znalazły się Natalia Czerwonka, reprezentującej klub z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Andżelika Wójcik (obecnie AZS Katowice). Skład drużyny uzupełniła Karolina Bosiek.

Biało-czerwone zanotowały czas 1.28,25. Triumfowały Rosjanki (1.26,17), przed Niderlandkami (1.26,62).

– To wielki sukces naszej kadry, a także naszego miasta, gdyż podczas mistrzostw w składzie Polski znalazły się aż trzy zawodniczki z Lubina. Bardzo udany start to dobry prognostyk przed kolejnymi występami – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Fot. pzls.pl

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook