Łyżwiarze w świetnej formie. Medale już pierwszego dnia


Ruszyły XXXVI Mistrzostwa Polski na dystansach. Już pierwszego dnia reprezentacji MKS Cuprum Lubin spisali się na medal.

Dla większości nie są to docelowe zawody w sezonie, to jednak cała grupa dała z siebie wszystko i zanotowała dobre przejazdy. Największe osiągnięcia uzyskała Kaja Ziomek, która wywalczyła złoto na 500m z czasem 38.72. – Dobry bieg na mistrzostwach to radość i kwalifikacje do Pucharów Świata. Cieszy mnie to, że ta jazda ze startu na start jest coraz lepsza – podkreśla w wywiadzie dla telewizji Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego – Kaja Ziomek.

Dominika Halbryt poprawiła rekord życiowy na 500m i wywalczyła 8 miejsce na 3km, również z nowym rekordem. Ich klubowy kolega Kacper Busse zdobył srebrny medal na 5km MMP. Lubinianka Andżelika Wójcik, reprezentująca obecnie AZS AWF Katowice, na dystansie 500m zajęła drugie miejsce z czasem 38.77.

Komplet wyników on-line: Sport-Wyniki

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook