Nowy tor w hali RCS

W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.

Na nawierzchni sportowej courty, która składa się z łatwych do montażu modułów polipropylenowych, łyżwiarki i łyżwiarze MKS Cuprum Lubin historycznie odbyli pierwszy trening w Hali RCS. Jak podkreśla prezes klubu – Marian Węgrzynowski, to kolejny krok w szkoleniu, ale także nadzieja na to, że doczekamy się zadaszonego toru do jazdy szybkiej.

– Zakupiliśmy te płyty, specjalnie dostosowane do jazdy na wrotkach. Są idealne po rozłożeniu w obiekcie zadaszonym. Wierzę w to, że niebawem powstanie hala, na które będziemy mogli zainstalować właśnie taką nawierzchnię, gdzie w sezonie wiosenno-letnim będą mogli trenować łyżwiarze. To trening uzupełniający do zimowych startów – komentuje Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Łyżwiarze miejscowego Cuprum wrócili niedawno ze zgrupowania w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie trenowali na torze lodowym, który zostanie zamknięty 31 lipca. Teraz, młodzi sportowcy będą przygotowywać się jeżdżąc na rowerze, a także na przygotowanym torze w Hali RCS.

Wrażenia zawodników, którzy mieli okazję po raz pierwszy pojeździć na torze z nawierzchnią sportową courty w Hali RCS były bardzo pozytywne. – Myślę, że jak poprawimy wejścia w łuki i zejścia to będzie naprawdę to dobrą opcją. Nawierzchnia taka i hala to wielkie udogodnienie, kiedy patrzymy pod względem warunków atmosferycznych – mówi Kacper Busse. – Można się w sumie nieco rozpędzić, to prawda. Jest wąsko, ale trochę się poprawi i będzie super – dodaje Wojciech Gutowski.

Jak się okazuje nie tylko sportowcy będą mieli okazję trenować na nowej nawierzchni. Regionalne Cetrum Sportowe w Lubinie zaprasza po weekendzie wszystkich amatorów rolek i wrotek. Od poniedziałku do piątku będzie można pojeździć w Hali RCS od 11.00 do 20.00, natomiast w sobotę i niedzielę od 13.00 do 20.00. Aby móc skorzystać z nowej sportowej nawierzchni, trzeba będzie zakupić w centrum squasha bilet w cenie 10 zł od osoby.

Fot. Mariusz Babicz

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook