Ogólnopolskie Zawody Dzieci za nami

IMG_9607-Copy-6Ogólnopolskie Zawody Dzieci składają się z pięciu imprez w całej Polsce. Finał zawsze odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim. Jeden z etapów tej rywalizacji tradycyjnie odbywa się w Lubinie. Tak było i tym razem, a MKS Cuprum Lubin i Akademia Natalii Czerwonki zajęła wysokie noty. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci.

Dzieci z całej Polski przyjechały na dwudniową rywalizację na tor do jazdy szybkiej na lodzie RCS Lubin. Dużym sukcesem zakończyły się starty chłopców MKS Cuprum Lubin w kategorii E2. Pierwsze miejsce po czterech biegach zdobył Kacper Polny i tym samym prowadzi po pierwszej edycji Zawodów Dzieci. Fabian Budziński był trzeci. Również wysokie punktowane miejsca zdobyli: Lena Sadowska – 5 miejsce, Karol Wachowski – 6 miejsce, Lena Budzan -7 miejsce. Pozostali również zaliczyli udane starty, szczególnie najmłodsi, którzy mieli okazję pierwszy raz wystartować w dużych zawodach.

Najlepsze w klasyfikacji klubowej dziewcząt, najlepsza okazała się Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, która zdobyła 58 punktów. Drugie miejsce zajął Tomaszów Mazowiecki z 56 punktami, a trzecia lokata obecnie należy do UKS 3 Milanówek.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta Akademii lubińskiej panczenistki, która w składzie Agata Kobus, Lena Rudnicka, Amelia i Julia Kaczor zdobyła złoty medal. Brąz w sztafecie chłopców wywalczyli Bartek Madej, Tomasz Jędrysiak, Antonii Szczepański i Antonii Skoneczny. Klub zdobył także wiele medali indywidualnie. MKS Cuprum Lubin i Akademię Natalii Czerwonki reprezentowało ponad 50 osób.

– Najliczniejsza reprezentacja przyjechała z Tomaszowa Mazowieckiego, Milanówka, Warszawy czy Sanoka – podkreśla Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Po finale w Tomaszowie Mazowieckim trenerzy kadry narodowej wybierają zespół, który reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Europy Dzieci w Heerenveen w Holandii.

źródło: lubin.pl/Fot. Mariusz Babicz

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Dobre lokaty lubińskich łyżwiarek w Holandii
W drugim dniu Pucharu Świata łyżwiarski i łyżwiarze szybcy zaprezentowali wspaniałą formę. Cieszą lokaty lubinianek, które kończyły swoje biegi w pierwszych dziesiątkach tej wyjątkowej rywalizacji. Cieszy obecność Kai Ziomek i Andżeliki Wójcik w pierwszej 10-ce na 500 metrów z czasami poniżej 38,00 sekund. DZIEŃ 1 – WYNIKI Team Pursuit Men 1. Norwegia 3:39.080 S. Pedersen,
Dobre noty podczas Pucharu Świata
Za nami drugi dzień Pucharu Świata w Heerenveen. DZIEŃ 1: Team Pursuit Men 1. Holandia 3:40.332 S. Kramer, C. Huizinga, B. Snellink 8. Polska DNF M. Bachanek, A. Janicki, S. Palka Team Pursuit Ladies 1. Kanada 2:56.718 I. Blondin, I. Weidemann, V. Maltais 5. Polska 3:03.050 N. Czerwonka, M. Czyszczon, K. Bosiek Mass Start Semi-Final
Występy w Heerenveen
Pierwsze międzynarodowe zawody na torze długim w tym sezonie za nami! W Mistrzostwach Europy w Wieloboju i Wieloboju Sprinterskim wystartowały lubinianki. Lubińskie łyżwiarki zajęły dobre miejsca w wieloboju sprinterskim. Kaja Ziomek uplasowała się na ósmej pozycji, a Andżelika Wójcik na dziewiątej. W ogólnej klasyfikacji w wieloboju, Natalia Czerwonka zajęła 13 miejsce, zaraz za Karoliną Bosiek.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook