Ogólnopolskie Zawody Dzieci za nami

IMG_9607-Copy-6Ogólnopolskie Zawody Dzieci składają się z pięciu imprez w całej Polsce. Finał zawsze odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim. Jeden z etapów tej rywalizacji tradycyjnie odbywa się w Lubinie. Tak było i tym razem, a MKS Cuprum Lubin i Akademia Natalii Czerwonki zajęła wysokie noty. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci.

Dzieci z całej Polski przyjechały na dwudniową rywalizację na tor do jazdy szybkiej na lodzie RCS Lubin. Dużym sukcesem zakończyły się starty chłopców MKS Cuprum Lubin w kategorii E2. Pierwsze miejsce po czterech biegach zdobył Kacper Polny i tym samym prowadzi po pierwszej edycji Zawodów Dzieci. Fabian Budziński był trzeci. Również wysokie punktowane miejsca zdobyli: Lena Sadowska – 5 miejsce, Karol Wachowski – 6 miejsce, Lena Budzan -7 miejsce. Pozostali również zaliczyli udane starty, szczególnie najmłodsi, którzy mieli okazję pierwszy raz wystartować w dużych zawodach.

Najlepsze w klasyfikacji klubowej dziewcząt, najlepsza okazała się Akademia Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki, która zdobyła 58 punktów. Drugie miejsce zajął Tomaszów Mazowiecki z 56 punktami, a trzecia lokata obecnie należy do UKS 3 Milanówek.

Bardzo dobrze spisała się sztafeta Akademii lubińskiej panczenistki, która w składzie Agata Kobus, Lena Rudnicka, Amelia i Julia Kaczor zdobyła złoty medal. Brąz w sztafecie chłopców wywalczyli Bartek Madej, Tomasz Jędrysiak, Antonii Szczepański i Antonii Skoneczny. Klub zdobył także wiele medali indywidualnie. MKS Cuprum Lubin i Akademię Natalii Czerwonki reprezentowało ponad 50 osób.

– Najliczniejsza reprezentacja przyjechała z Tomaszowa Mazowieckiego, Milanówka, Warszawy czy Sanoka – podkreśla Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Po finale w Tomaszowie Mazowieckim trenerzy kadry narodowej wybierają zespół, który reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Europy Dzieci w Heerenveen w Holandii.

źródło: lubin.pl/Fot. Mariusz Babicz

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Podsumowanie sezonu 2022/2023
Przyszedł czas na podsumowanie naszych największych osiągnięć w sezonie 2022/23.
Znakomity występ podczas Viking Race!
W holenderskim Heerenveen w dniach 10-11.03.2023 odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci w łyżwiarstwie szybkim Viking Race. Na zawody te do reprezentacji Polski zostało powołanych troje zawodników MKS Cuprum Lubin: Martyna Paluch , Kacper Polny i Fabian Budziński.
Zawody kontrolne (FOTO)
Zawody kontrolne na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Zobaczcie fotorelację.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook