Pracowite ferie łyżwiarzy

50905748_2461513063862892_1828447335449886720_nMłodzi zawodnicy Szkółki Łyżwiarsko – Wrotkarskiej MKS Cuprum Lubin przebywają obecnie na obozie sportowym w Sanoku. Zgrupowanie rozpoczęli od startu w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci „I Ty możesz zostać mistrzem”.

Bardzo dobrze zaprezentowali się: Lena Budzan – 1 miejsce na dystansie 100 m w kategorii E1, Dominika Halbryt – 3 miejsce na dystansie 500 m w kategorii D1, Eryk Marciniak – 4 miejsce na dystansie 1000 m, 5 miejsce w wieloboju w kategorii D2, Martyna Paluch – 6 miejsce w wieloboju w kategorii D2, Fabian Budziński – 7 miejsce w wieloboju w kategorii E1.

Przez dziesięć dni obozu będziemy pracować nad poprawą techniki jazdy na łyżwach. Oprócz treningów planujemy poznać najbliższą okolicę. Zwiedziliśmy dotąd Park Etnograficzny i Muzeum Budownictwa Ludowego połączone z kuligiem i ogniskiem. Mamy nadzieję, że nasza praca pozwoli nam na poprawę wyników w najbliższych zawodach  i przybliży nam piękno ziemi sanockiej –  mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Kolejny medal Kai Ziomek
W trzecim dniu Mistrzostw Polski kolejny – brązowy medal na 1000 metrów zdobyła zawodniczka MKS Cuprum Lubin Kaja Ziomek. Były to bardzo udane zawody podopiecznych trenerów Marcina Kasprzyka i Piotra Wawnikiewicza. Lubińscy łyżwiarze zdobyli dwa złote i dwa brązowe medale. Juniorzy startujący w tej imprezie osiągali bardzo dobre – życiowe  rezultaty. Maciej Dulewicz zakwalifikował się
Kolejne sukcesy naszych
Drugi dzień zmagań w Mistrzostwach Polski na Dystansach  przyniósł kolejne sukcesy lubińskich panczenistów. Kaja Ziomek została Mistrzynią Polski na 500 metrów, a męska drużyna w składzie Maciej Dulewicz, Wojciech Gutowski i Kacper Busse wywalczyła brązowy medal w biegu drużynowym, kobieca drużyna w składzie Aleksandra i Adrianna Kluk oraz Nikola Kozłowska zajęła w tej samej konkurencji
Mamy złoto pierwszego dnia!
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się Mistrzostwa Polski na Dystansach (24-27.10.2019) .Pierwszy dzień startów był bardzo udany dla lubińskich panczenistów. Dziewczęta w składzie Kaja Ziomek, Aleksandra Kluk i Ada Kluk wywalczyły złoty medal w sprincie drużynowym. Chłopcy w tej samej konkurencji w składzie Michał Grzyb, Kacper Busse i Wojciech Gutowski zajęli 8 miejsce , natomiast Maciej

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook