WIZJA SZKOŁY

Dążymy do wychowania absolwenta o najwyższym poziomie intelektualnym, sportowym i etycznym, na miarę człowieka XXI wieku.

Strona internetowa SMS


 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin powstała 1 września 2021 roku.
 • Organem prowadzącym szkołę jest klub sportowy MKS Zagłębie Lubin.
 • Szkolimy piłkarki i piłkarzy ręcznych, piłkarzy nożnych, lekkoatletów oraz łyżwiarzy szybkich.
 • Zajęcia dydaktyczne odbywają się na terenie obiektów Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie.
 • Dysponujemy: nowoczesnymi pracowniami przedmiotowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny i tablice interaktywne, biblioteką z pracownią multimedialną, salami komputerowymi oraz stołówką szkolną. W każdej sali lekcyjnej znajduje się komputer z dostępem do sieci Internet oraz dziennika elektronicznego. Szkoła dysponuje stołówką szkolną, biblioteką oraz salami komputerowymi.
 • Sportowcy korzystają z pełnowymiarowej hali do piłki ręcznej, boisk do piłki nożnej Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie oraz basenów RCS.
 • Zarówno budynek szkoły, jak i jego otoczenie jest nadzorowane za pomocą kamer monitoringu wizyjnego.
 • Uczniowie spoza miasta Lubina korzystają z zakwaterowania w bursie i internacie.
 • Obiekty szkolne, sportowe (hala i basen) oraz bursa znajdują się bliskim sąsiedztwie, co ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Nad zdrowiem uczniów czuwa pielęgniarka szkolna, a nad uczniami klas sportowych ponadto lekarz medycyny sportowej. Możemy poszczycić się wieloma osiągnięciami dydaktycznymi, wychowawczymi i sportowymi. Nasi uczniowie i absolwenci startują w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach. Reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata. Zdobywali tytuły Mistrzów Polski Seniorów, Juniorów, Młodzików i Dzieci. Od kilku lat szkoła podstawowa i gimnazjum wchodzące w skład Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie zajmuje pierwsze miejsce w rywalizacji sportowej szkół Dolnego Śląska. Dzięki działalności sportowej Zespołu Szkół Sportowych uczniowie mają szansę nie tylko rozwijać sprawność fizyczną i uzdolnienia ruchowe, dbać o zdrowie, ale również wyjeżdżać na obozy sportowe oraz zawody w kraju i za granicą

Kategorie:

 

Ostatnie komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook