Sukces łyżwiarzy szybkich

SONY DSCW dniach 6-7.12.2014 r. na torze lodowym RCS w Lubinie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod haslem „I ty możesz zostać mistrzem”. Znów lubińscy panczeniści odnieśli duży sukces. Chłopcy zwyciężyli w punktacji ogólnej szkół i klubów, a dziewczęta zajęły II miejsce.

OZD w Lubinie to druga edycja cyklu zawodów odbywających się przez cały sezon zimowy na torach łyżwiarskich w Polsce. W zawodach wystartowały reprezentacje 11 klubów z całego kraju: 71 dziewcząt oraz 66 chłopców. Indywidualnie zawodnicy rywalizowali w biegach na dystansie 250 m, 500 m, 1000 m, 1500 m oraz drużynowo w biegach sztafetowych i drużynowych. Lubin reprezentowała silna grupa panczenistów z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „CUPRUM” Lubin. Wszyscy młodzi zawodnicy są jednocześnie uczniami lubińskiego Zespołu Szkół Sportowych.

2. CUPRUM III

W punktacji ogólnej szkół Zespół Szkół Sportowych zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców oraz drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt. W punktacji ogólnej klubów Międzyszkolny Klub Sportowy CUPRUM Lubin zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji chłopców oraz drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt.

Wszystkie wyniki można poznać na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego www.pzls.pl.