Szefowie PZŁS i KSU rozmawiali o przyszłości naszej dyscypliny

Polskich Związek Łyżwiarstwa Szybkiego prowadzi aktywną politykę na arenie międzynarodowej. Szef naszej federacji Kazimierz Kowalczyk spotkał się z prezydentem Koreańskiej Unii Łyżwiarskiej (KSU) Kim Jae-Youlem, który przebywa w Europie i w ostatnicjh dniach oglądał rywalizację zawodniczek i zawodników w zawodach o Puchar Świata w Inzell, gdzie przypomnijmy biało-czerwoni trzykrotnie stawali na podium.
– Korea zajmuje ważne miejsce na międzynarodowej, łyżwiarskiej arenie – powiedział prezes PZŁS, Kazimierz Kowalczyk. – Jest potęgą w short tracku, zawodniczki i zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Ten kraj może być wzorem dla innych w tej odmianie łyżwiarstwa szybkiego. Rozmawialiśmy o współpracy między naszymi federacjami.

Tematem spotkania szefów obu łyżwiarskich związków była również kwestia rozwoju dyscypliny oraz zmian w regulaminach mistrzostw świata na torze długim i krótkim.

Pan Kim Jae-Youl jest również ważną osobistością w ruchu olimpijskim. Jest wiceprezydentem Koreańskiego Komitetu Olimpijskiego oraz wiceprzewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Zimowych Igrzysk w 2018 roku.

– Poruszyliśmy tematy związane z przygotowaniami do najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, o współpracy naszych łyżwiarskich federacji przed najważniejszą imprezą tego czterolecia – zakończył Kazimierz Kowalczyk.

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu od 9 do 25 lutego 2018 roku.

źródło: pzls.pl

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook