Udany start w Warszawie (FOTO)

20151129_124508 (Kopiowanie)Na torze lodowym Stegny w Warszawie odbyła się I edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „I ty zostaniesz mistrzem”.

Po raz kolejny, w zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych, startujący w barwach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Cuprum” Lubin.

Wielu zawodników pobiło swoje rekordy życiowe i uzyskało wysokie miejsca w punktacji wielobojowej zawodów. Lubińska ekipa z powodzeniem startowała także w biegach sztafetowych i drużynowych.

W biegach sztafetowych dziewczęta z kategorii 10-12 lat oraz 13-14 lat zajęły miejsce trzecie. Chłopcy startujący w kategorii 13-14 lat zajęli miejsce drugie.W biegach drużynowych, w których brali udział zawodnicy z najstarszych kategorii wiekowych (14 i 15 lat) dziewczęta zajęły pierwsze i czwarte miejsce, a chłopcy pierwsze i trzecie.

W punktacji szkół i klubów dziewczęta zajęły czwarte miejsce a chłopcy trzecie. Zawody w Warszawie rozpoczęły cykl pięciu edycji Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Warto zaznaczyć, że w zawodach brało udział ponad dwustu zawodników reprezentujących kluby
z całego kraju.

Następne starty odbędą się w Lubinie, Tomaszowie Mazowieckim, Zakopanem i w Sanoku (edycja finałowa). Zwycięzcy ostatnich zawodów będą reprezentować Polskę na nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Dzieci „VIKING RACE” w Holandii.