Wojciech Gutowski Mistrzem Polski Juniorów!

W zakończonych w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski Juniorów  i Juniorów Młodszych w łyżwiarstwie szybkim rewelacyjnie zaprezentowali się łyżwiarze MKS Cuprum Lubin.  

Wojciech Gutowski po zdobyciu złotego medalu w piątek  na 3000 metrów został  Mistrzem Polski na 5000 metrów i w wieloboju oraz z kolegami zdrużyny Mateuszem Grafem i Filipem Hawrylakiem (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) wywalczył złoty medal w biegu drużynowym. Do swojej kolekcji dołożył brązowy medal na 1000 metrów i srebrny w biegu masowym.

Jego koleżanka klubowa Adrianna Kluk po brązowym medalu na 1500 metrów w piątek sięgnęła w kolejnych dniach po srebrny medal na 1000 i 3000 metrów oraz brązowe medale w wieloboju i biegu masowym. Również pozostali lubińscy zawodnicy zanotowali udany start . Martyna Paluch (MKS Cuprum) Lubin zajęła 5 miejsce w wieloboju , a Alicja Tomczak (ASR Natalii Czerwonki) była w wieloboju 12.Martyna Paluch, Alicja Tomczak oraz Nicolla Kamińska (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) w biegu drużynowy zajęły 4 miejsce. W punktacji generalnej juniorów zwyciężył MKS Cuprum Lubin (A. Kluk , W. Gutowski, M.Graf ).

Ponadto Wojciech Gutowski został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów (Innsbruck 28-30.01.2022). 

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
OZD odbyły się w Lubinie
Pierwszy z pięciu cykli ogólnopolskich zawodów dzieci „I ty zostaniesz mistrzem” został zainaugurowany na torze do jazdy szybkiej na lodzie w Lubinie. Na linii startu pojawiło się łącznie ponad 150 osób.
Łyżwiarskie mistrzostwa pełne sukcesów
W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski na Dystansach. Barwy MKS Cuprum Lubin reprezentowało 8 zawodników. Były to bardzo udane zawody dla lubińskich łyżwiarek i łyżwiarzy. Obfitowały w medale, rekordy życiowe i najlepsze przejazdy w sezonie. Kadra: Andżelika Wójcik – 500m , 1000m Kaja Ziomek – 500m Adrianna Kluk – 500m, 1000m, 1500m 3000m
Dwa medale na Mistrzostwach Polski!
W Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się czterodniowe mistrzostwa Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim. Już pierwszego mistrzostwo Polski na 500 metrów wywalczyli zawodniczka Cuprum Lubin, Andżelika Wójcik. Na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka, Kaja Ziomek. Sezon startowy nabiera tempa. Panczeniści w zeszłym tygodniu rywalizowali w Tomaszowie Mazowieckim w ramach PGE Pucharu Polski, teraz walczą

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook