Wojciech Gutowski Mistrzem Polski Juniorów!

W zakończonych w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski Juniorów  i Juniorów Młodszych w łyżwiarstwie szybkim rewelacyjnie zaprezentowali się łyżwiarze MKS Cuprum Lubin.  

Wojciech Gutowski po zdobyciu złotego medalu w piątek  na 3000 metrów został  Mistrzem Polski na 5000 metrów i w wieloboju oraz z kolegami zdrużyny Mateuszem Grafem i Filipem Hawrylakiem (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) wywalczył złoty medal w biegu drużynowym. Do swojej kolekcji dołożył brązowy medal na 1000 metrów i srebrny w biegu masowym.

Jego koleżanka klubowa Adrianna Kluk po brązowym medalu na 1500 metrów w piątek sięgnęła w kolejnych dniach po srebrny medal na 1000 i 3000 metrów oraz brązowe medale w wieloboju i biegu masowym. Również pozostali lubińscy zawodnicy zanotowali udany start . Martyna Paluch (MKS Cuprum) Lubin zajęła 5 miejsce w wieloboju , a Alicja Tomczak (ASR Natalii Czerwonki) była w wieloboju 12.Martyna Paluch, Alicja Tomczak oraz Nicolla Kamińska (UKS Orlicą Duszniki Zdrój) w biegu drużynowy zajęły 4 miejsce. W punktacji generalnej juniorów zwyciężył MKS Cuprum Lubin (A. Kluk , W. Gutowski, M.Graf ).

Ponadto Wojciech Gutowski został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów (Innsbruck 28-30.01.2022). 

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.
Znakomity start w Hamar
Polskie łyżwiarki i łyżwiarze rozpoczęli walkę o medale podczas mistrzostw świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Na swoim dystansie 500m, znakomicie wypadły lubinianki Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook