Wójcik ósma Calgary

Andżelika Wójcik była ósma w rywalizacji na 500 metrów podczas weekendowych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary.

Wójcik po raz drugi w tym sezonie zameldowała się w pierwszej dziesiątce na swoim koronnym dystansie. Najlepsza polska sprinterka uzyskała swój najlepszy czas w sezonie (37.54 sekundy), a do miejsca na podium straciła 0,19 sekundy.

Trzecią wygraną w tym sezonie Pucharu Świata, na dodatek z najlepszym czasem na świecie, zanotowała Koreanka Kim Min-Sun (36.972). Wójcik jest dziewiąta w klasyfikacji generalnej (101 pkt).

W kolejny weekend panczeniści znów powalczą w Calgary w ramach PŚ. Dla naszych zawodników będzie to ostatnia okazja do startu przed mistrzostwami Europy w wieloboju, które na początku przyszłego roku zostaną rozegrane w norweskim Hamar (6-8 stycznia).

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Podsumowanie sezonu 2022/2023
Przyszedł czas na podsumowanie naszych największych osiągnięć w sezonie 2022/23.
Znakomity występ podczas Viking Race!
W holenderskim Heerenveen w dniach 10-11.03.2023 odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci w łyżwiarstwie szybkim Viking Race. Na zawody te do reprezentacji Polski zostało powołanych troje zawodników MKS Cuprum Lubin: Martyna Paluch , Kacper Polny i Fabian Budziński.
Zawody kontrolne (FOTO)
Zawody kontrolne na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Zobaczcie fotorelację.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook