Wystartowali w Holandii

W holenderskim Deventer odbyły się międzynarodowe zawody dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Tradycyjnie już w imprezie wzięli udział przedstawiciele Cuprum Lubin, którzy na tym torze startują od 1986 roku.

Lubińscy zawodnicy nie osiągali w tej imprezie znaczących sukcesów. Start w tych zawodach był równocześnie ich pierwszym kontaktem z lodem w tym sezonie. Dla porównania zawodnicy holenderscy trenują na lodzie od 1 października. – Różnica wynika z faktu, iż Holendrzy dysponują krytymi halami lodowymi, co sprawia, że są niezależni od warunków pogodowych. My nadal musimy czekać na sprzyjającą, ujemna temperaturę powietrza, aby rozpocząć mrożenie toru lodowego – mówi Marian Węgrzynowski. – Jednak zdobyte w imprezie doświadczenie, kontakt z młodzieżą międzynarodową, możliwość użycia języka angielskiego w sytuacjach dnia codziennego, poznawanie obcej kultury i obyczajów są bezcenne. Cieszy możliwość obserwacji bardziej doświadczonych zawodników, a także treningu na pełnowymiarowym torze – dodaje prezes MKS Cuprum Lubin.

Skład drużyny w Deventer: Alicja Milewska, Adrianna Kluk, Weronika Skretkowicz, Maciej Dulewicz, Damian Kołodziej, Matesz Graf.
Trener: Katarzyna Gorska
Kierownik ekipy: Marian Wegrzynowski.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook