Zgrupowanie łyżwiarzy Cuprum. Trenowali w Berlinie

Zawodnicy Cuprum Lubin weszli w decydujący okres przygotowań. Lubińscy panczeniści szlifowali formę w Berlinie.
W stolicy Niemiec zawodnicy Cuprum przebywali przez jedenaście dni. W tym czasie podopieczni Piotra Wawnikiewicza ciężko trenowali i szlifowali formę przed najważniejszymi zawodami w sezonie – Pobyt był bardzo pracowity , skupiliśmy się przede wszystkim na pracy nad techniką i kształtowaniu wytrzymałości – mówi szkoleniowiec Cuprum.
Podczas pobytu w Berlinie lubinianie mieli okazję sprawdzić swoją formę i wystartowali w zawodach. Zawodnicy Cuprum sprawdzili się na 500 , 1000 i 1500 metrów – Pomimo zmęczenia treningami , start w zawodach uważam za bardzo udany. Wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe na 500 metrów i zdecydowanie na 2 i 3 razy dłuższym dystansie – dodaje Piotr Wawnikiewicz.
Od 5 listopada zawodnicy Cuprum do sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach. W drugiej połowie miesiąca lubińskich panczenistów czekają międzynarodowe zawody. Seniorzy wystąpią w Pucharze Świata, który odbędzie się w Japonii 16 listopada i w Korei Południowej tydzień później. Juniorzy wystąpią w World Cup Junior w Mińsku, a także w Pucharze Tatr, który odbędzie się w Zakopanem.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook