Znakomity występ podczas Viking Race!

W holenderskim Heerenveen w dniach 10-11.03.2023 odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci w łyżwiarstwie szybkim Viking Race. Na zawody te do reprezentacji Polski zostało powołanych troje zawodników MKS Cuprum Lubin: Martyna Paluch , Kacper Polny i Fabian Budziński.

Kacper Polny jako drugi w historii po Kai Ziomek (MKS Cuprum Lubin) łyżwiarz szybki z naszego miasta został zwycięzcą tych zawodów. Kacper zdobył trzy złote medale  na dystansie 500 metrów, srebrny medal na 1000 metrów oraz  złoty medal w wieloboju.

Bardzo dobry występ zanotował również Fabian Budziński zajmując 4 miejsce na 500 i 1000 metrów oraz 6 miejsce w wieloboju , natomiast Martyna Paluch zajęła 13 miejsce w wieloboju.

Cala trójka uczęszcza do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook