Andżelika Wójcik z brązem Pucharu Świata!

Wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego znów w Polsce! W piątek w Tomaszowie Mazowieckim najlepsi panczeniści globu zainaugurowali czwarty w tym sezonie Puchar Świata. Znakomity występ zaliczyła zawodniczka MKS Cuprum Lubin, Andżelika Wójcik, która zdobyła brązowy medal!

Ozdobą pierwszego dnia PŚ w Tomaszowie Mazowieckim były oczywiście konkurencje sprinterskie, w których nie zawiedli biało-czerwoni. Serię polskich, pucharowych medali w Arenie Lodowej przedłużyła Andżelika Wójcik.

Sprinterka MKS Cuprum Lubin, która przed dwoma laty w Salt Lake City wygrała i zdobyła jak dotąd swój jedyny krążek PŚ, z czasem 38,16 sekundy dość długo przewodziła stawce zawodniczek.

Później lepszy wynik od Polki osiągnęła najpierw Holenderka Femke Kok (37.95), następnie Koreanka Kim Min-Sun (37.82, drugie z rzędu zwycięstwo w PŚ) i brązowy medal dla Wójcik stał się faktem.

Fot. Pzls.pl

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook