Najmłodsi rywalizowali na torze RCS

Mastersi, seniorzy i juniorzy zainaugurowali już sezon 2023/2024 w łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Teraz przyszedł czas na dzieci! Tym razem młodzi panczeniści z całego kraju rywalizowali na torze Lubinie 2 i 3 grudnia.

Zawody dla najmłodszych za każdym razem budzą szczególne emocje, nie inaczej było i tym razem. Dzieci spotkały się na torze do jazdy szybkiej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Frekwencja jak zwykle dopisała, bo na torze pojawiło się blisko 200 uczestników – Wypada się tylko cieszyć. Rokrocznie gościmy wielu adeptów łyżwiarstwa z całej Polski i nie inaczej było tym razem. Cieszymy się z tak wysokiej frekwencji, z dobrego poziomu sportowego i czekamy na kolejne zawody, zarówno naszych młodszych i starszych zawodników – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Oprócz gospodarzy z Lubina na torze RCS zobaczyliśmy także zawodników i zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego, Grodziska Mazowieckiego, Duszników Zdrój, Milanówka, Sanoka czy Zakopanego.

Ogólnopolskie Zawody Dzieci rozgrywane są w ramach projektu „Złota Łyżwa”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem głównym programu jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Fot. MKS Cuprum Lubin

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook