Andżelika Wójcik ze srebrem!

Kobieca reprezentacja Polski w składzie z Andżeliką Wójcik wywalczyła srebrny medal w sprincie drużynowym podczas odbywających się  Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Szybkim w holenderskim Heerenveen. Złoto wywalczyły Holenderki, brąz natomiast trafił w ręce Norweżek.

Biało-Czerwone w piątkowej rywalizacji wystartowały w składzie Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek. Polskie łyżwiarki uzyskały czas 1:28,06, co w ostatecznym rozrachunku dało im drugie miejsce. Do najszybszych tego dnia gospodyń straciły 0,7 sekundy, natomiast ich przewaga nad trzecimi Norweżkami wyniosła 0,77 sekundy. 

Polki rozpoczęły bardzo mocno i po pierwszym okrążeniu miały najlepszy czas spośród wszystkich ekip. Dopiero później swoją wyższość pokazały dopingowane przez ponad dziesięć tysięcy żywiołowo reagujących kibiców Holenderki.

– Zaczęłyśmy bardzo mocno, ale to może być czasem złudne, bo chyba troszkę się roztrwoniłyśmy na początku. Tak, jak powiedziała Karolina, to wszystko jest jeszcze do dogrania, a to jest pierwszy nasz sezon w tym składzie. Muszę jednak przyznać, że po porannym treningu czułam, że będzie to dla nas dobry dzień i tak się stało – mówiła Andżelika Wójcik.

Rywalizacja w sprincie drużynowym kobiet odbyła się dopiero po raz czwarty. Polki po raz trzeci stanęły na podium. Największy sukces odniosły przed dwoma laty, kiedy to w podobnym składzie (zamiast Wojtasik wystąpiła wówczas lubinianka Kaja Ziomek) zdobyły tytuł mistrzyń Europy. Z kolei w 2020 roku nasze łyżwiarki uplasowały się na trzeciej pozycji. 

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook