13 medali dla nas!

IMG_0098W miniony weekend  w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów. Zawody rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Łupem podopiecznych Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka padło 13 medali!

Indywidualnie Wojciech Gutowski został Mistrzem Polski na 1500, 3000 metrów i w biegu masowym. Ponadto zdobył brązowe medale na 500 metrów i w wieloboju. Maciej Dulewicz i Adrianna Kluk zostali v-ce mistrzami Polski na 3000 metrów. Maciej Dulewicz wywalczył także brązowe medale na 5000 metrów i w wieloboju.

Dorobek medalowy lubińscy zawodnicy poprawili w biegach drużynowych, zdobywając srebrne medale w kategorii juniora młodszego (Wojciech Gutowski, Damian Kolodziej z kolegą z Dusznik Zdrój Filipem Hawrylakiem) i juniorek ( Aleksandra Kluk , Nikola Dudziak i z Dusznik Zdrój Kaja Gajewska). Brązowe medale wywalczyła II drużyna juniorek(Nikola Kozłowska , Karolina Trybulec, Julia Sokołowska) oraz juniorki młodsze ( Alicja Jasztal – Duszniki Zdrój i Lubinianki Adrianna Kluk , Wiktoria Jesion).

MKS Cuprum  Lubin zwyciężyło w punktacji drużynowej.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook