13 medali dla nas!

IMG_0098W miniony weekend  w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów. Zawody rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Łupem podopiecznych Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka padło 13 medali!

Indywidualnie Wojciech Gutowski został Mistrzem Polski na 1500, 3000 metrów i w biegu masowym. Ponadto zdobył brązowe medale na 500 metrów i w wieloboju. Maciej Dulewicz i Adrianna Kluk zostali v-ce mistrzami Polski na 3000 metrów. Maciej Dulewicz wywalczył także brązowe medale na 5000 metrów i w wieloboju.

Dorobek medalowy lubińscy zawodnicy poprawili w biegach drużynowych, zdobywając srebrne medale w kategorii juniora młodszego (Wojciech Gutowski, Damian Kolodziej z kolegą z Dusznik Zdrój Filipem Hawrylakiem) i juniorek ( Aleksandra Kluk , Nikola Dudziak i z Dusznik Zdrój Kaja Gajewska). Brązowe medale wywalczyła II drużyna juniorek(Nikola Kozłowska , Karolina Trybulec, Julia Sokołowska) oraz juniorki młodsze ( Alicja Jasztal – Duszniki Zdrój i Lubinianki Adrianna Kluk , Wiktoria Jesion).

MKS Cuprum  Lubin zwyciężyło w punktacji drużynowej.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Dobry start naszych zawodników
Łyżwiarze MKS Cuprum Lubin mają za sobą kolejny udany występ. Młodzi sportowcy z naszego miasta rywalizowali w kolejnej edycji Zawodów Dzieci, tym razem w Sanoku. Chłopcy w kat. E2 utrzymali swoje wysokie lokaty wielobojowe. Kacper Polny zakończył rywalizację ze złotem, Fabian Budziński z brązowym medalem. Pozostali również zaliczyli udane występy i poprawili dużo swoich „życiówek”.
Ogólnopolskie Zawody Dzieci za nami
Ogólnopolskie Zawody Dzieci składają się z pięciu imprez w całej Polsce. Finał zawsze odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim. Jeden z etapów tej rywalizacji tradycyjnie odbywa się w Lubinie. Tak było i tym razem, a MKS Cuprum Lubin i Akademia Natalii Czerwonki zajęła wysokie noty. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci. Dzieci z całej Polski
„I Ty możesz zostać mistrzem”
W najbliższy weekend w Lubinie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim „I Ty możesz zostać mistrzem”. Imprezę dla najmłodszych gościć będzie tor Regionalnego Centrum Sportowego. Celem zawodów jest aktywizacja klubów do organizowania naborów i selekcji, umożliwienie dzieciom udziału w startach z rówieśnikami. Organizatorami zawodów są Międzyszkolny Klub Sportowy “Cuprum” Lubin, Szkoła podstawowa nr 7 oraz

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook