13 medali dla nas!

IMG_0098W miniony weekend  w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów. Zawody rozgrywane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Łupem podopiecznych Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka padło 13 medali!

Indywidualnie Wojciech Gutowski został Mistrzem Polski na 1500, 3000 metrów i w biegu masowym. Ponadto zdobył brązowe medale na 500 metrów i w wieloboju. Maciej Dulewicz i Adrianna Kluk zostali v-ce mistrzami Polski na 3000 metrów. Maciej Dulewicz wywalczył także brązowe medale na 5000 metrów i w wieloboju.

Dorobek medalowy lubińscy zawodnicy poprawili w biegach drużynowych, zdobywając srebrne medale w kategorii juniora młodszego (Wojciech Gutowski, Damian Kolodziej z kolegą z Dusznik Zdrój Filipem Hawrylakiem) i juniorek ( Aleksandra Kluk , Nikola Dudziak i z Dusznik Zdrój Kaja Gajewska). Brązowe medale wywalczyła II drużyna juniorek(Nikola Kozłowska , Karolina Trybulec, Julia Sokołowska) oraz juniorki młodsze ( Alicja Jasztal – Duszniki Zdrój i Lubinianki Adrianna Kluk , Wiktoria Jesion).

MKS Cuprum  Lubin zwyciężyło w punktacji drużynowej.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin (WIDEO)
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin.
Kaja z medalem na Akademickich Mistrzostwach Świata
Angelika Wójcik i Kaja Ziomek już pierwszego dnia udowodniły, że są w znakomitej dyspozycji. Lubińskie panczenistki wywalczyły srebrny i brązowy medal. Kaja Ziomek wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata na dystansie 500 m. Zaraz za nią na podium stanęła Angelika Wójcik, która nałożyła na szyję brązowy krążek. Skład reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Amsterdamie: Karolina Gąsecka,

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook