Gutowski śladami Czerwonki i Ziomek

lyzwyW Heerenveen odbyły się nieoficjalne Mistrzostwa Europy Dzieci Viking Race. Na zawody w Holandii do reprezentacji Polski w kategorii 13 latków powołany został panczenista MKS Cuprum Lubin, Wojciech Gutowski.

Podopieczny trenerów Piotra Wawnikiewicza i Marcina Kasprzyka, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie zanotował bardzo udany występ w ostatnich zawodach sezonu, zajmując  pierwszego dnia 8 i 7 miejsce kolejno na 500 i 1000 metrów.

Drugiego dnia zawodów zawodnik MKS Cuprum Lubin znacznie poprawił swoje osiągnięcia z pierwszego dnia zajmując 6 miejsce na 500 metrów oraz zdobywając srebrny medal na 1000 metrów z bardzo dobrym czasem 1,18,83 s.

Można więc powiedzieć, że jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia idzie śladami naszych olimpijek Natalii Czerwonki i Kai Ziomek , które również były medalistkami tej imprezy.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Nowy tor w hali RCS
W hali RCS w Lubinie przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.
Zapraszamy na sezon letni
Sezon łyżwiarski już się zakończył, a MKS Cuprum Lubin zaprasza na zajęcia szkółki na naukę jazdy na wrotkach i zajęcia ogólnorozwojowe.
Sukces Kai Ziomek w Pucharze Świata
W trwającym w Heerenveen finale Pucharu Świata Kaja zaliczyła dwa udane przejazdy na 500m, co dało jej na tych zawodach 5 i 7 lokatę.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook