Kaja Ziomek: Ogromnie cieszy mnie ten debiut

ziomek– Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona ze swoich startów w mistrzostwach Polski w sprincie – powiedziała Kaja Ziomek.
Zawodniczka MKS Cuprum Lubin zdobyła w końcowej klasyfikacji brązowy medal i odniosła dwa zwycięstwa w biegu na 500 m. Jest to kolejny sukces młodej panczenistki. Pod koniec 2015 roku w Tomaszowie Mazowieckim zwyciężyła na 500 m w mistrzostwach Polski na dystansach.

– W sobotę w Zakopanem biegłam z Luizą Złotkowską. Wystartowałam z małego toru i bardzo dobrze mi się rywalizowało. Prowadziłam od początku do końca. Dziś wygrałam na 500 m biegnąc z Natalią Czerwonką. Cieszę się z tych wyników, choć na 1000 m poszło mi gorzej – dodała Kaja Ziomek.

Trenerem klubowym Kai Ziomek jest Piotr Wawnikiewicz. Na co dzień zawodniczka uczy się – ostatni rok – w zakopiańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i tam trenuje pod kierunkiem Marka Pandyry.

Kaja Ziomek z reprezentacją Polski odleci jutro do Stavanger, gdzie od piątku do niedzieli, rozegrane zostaną zawody o Puchar Świata. Będzie to jej debiut w tej imprezie.

– Po raz pierwszy wystartuję z najlepszymi seniorkami globu. Stres pewnie przyjdzie później. Na razie bardzo cieszę się, że będę mogła brać udział w takiej imprezie – dodała Kaja Ziomek.

źródło: pzls.pl

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Trenujemy w hali RCS
Pod okiem trenera Dariusza grupa młodsza szlifuje formę na torze oraz na sztucznej nawierzchni w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.
Zgrupowanie młodzieży uzdolnionej JST
Sześciu przedstawicieli MKS Cuprum Lubin uczestniczy w zgrupowaniu młodzieży uzdolnionej JST.
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty
Tor do jazdy na wrotkach ponownie otwarty

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 605-435-400
  Tel: 512-334-324
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook