Kolejny udany start Kai

ziomekPo znakomitym biegu sprinterskim w drużynie, gdzie Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka i Angelika Wójcik zdobyły brązowy medal, przyszedł drugi dzień zawodów, gdzie lubinianki pobiły kolejne rekordy.

Mieszkańcy Lubina w tym roku mogli być dumni z lubińskich panczenistek podczas mistrzostw Europy w Heerenveen, gdzie trio: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik wywalczyło brązowy medal w sprincie. Lubinianki powtórzyły swój sukces po raz drugi, tym razem w amerykańskim Salt Lake City.

Następnego dnia mistrzostw lubinianki nie zwalniały tempa. Na torze Utah Olympic Oval, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik zanotowały dobry start na dystansie 500m, gdzie pierwsza z zawodniczek ponownie ustanowiła rekord Polski, natomiast życiówkę zrobiła Angelika. Natalia Czerwonka z Magdaleną Czyszczoń, Karoliną Bosiek i Karoliną Gąsecką w biegu drużynowym zajęły piąte miejsce.

500m Ladies
1. Nao Kodaira (JPN) 36.692
16. Kaja Ziomek (POL) 37.793 PB
21. Angelika Wójcik (POL) 38.421 PB

MŚ na Dystansach
Team Pursuit Ladies
1. Japonia 2:50.766 M. Takagi, N. Takagi, A. Sato, N. Sakai
5. Polska 2:59.246 N. Czerwonka, M. Czyszczoń, K. Bosiek, K. Gąsecka

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Dobry start naszych zawodników
Łyżwiarze MKS Cuprum Lubin mają za sobą kolejny udany występ. Młodzi sportowcy z naszego miasta rywalizowali w kolejnej edycji Zawodów Dzieci, tym razem w Sanoku. Chłopcy w kat. E2 utrzymali swoje wysokie lokaty wielobojowe. Kacper Polny zakończył rywalizację ze złotem, Fabian Budziński z brązowym medalem. Pozostali również zaliczyli udane występy i poprawili dużo swoich „życiówek”.
Ogólnopolskie Zawody Dzieci za nami
Ogólnopolskie Zawody Dzieci składają się z pięciu imprez w całej Polsce. Finał zawsze odbywa się w Tomaszowie Mazowieckim. Jeden z etapów tej rywalizacji tradycyjnie odbywa się w Lubinie. Tak było i tym razem, a MKS Cuprum Lubin i Akademia Natalii Czerwonki zajęła wysokie noty. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci. Dzieci z całej Polski
„I Ty możesz zostać mistrzem”
W najbliższy weekend w Lubinie odbędą się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim „I Ty możesz zostać mistrzem”. Imprezę dla najmłodszych gościć będzie tor Regionalnego Centrum Sportowego. Celem zawodów jest aktywizacja klubów do organizowania naborów i selekcji, umożliwienie dzieciom udziału w startach z rówieśnikami. Organizatorami zawodów są Międzyszkolny Klub Sportowy “Cuprum” Lubin, Szkoła podstawowa nr 7 oraz

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook