Kolejny udany start Kai

ziomekPo znakomitym biegu sprinterskim w drużynie, gdzie Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka i Angelika Wójcik zdobyły brązowy medal, przyszedł drugi dzień zawodów, gdzie lubinianki pobiły kolejne rekordy.

Mieszkańcy Lubina w tym roku mogli być dumni z lubińskich panczenistek podczas mistrzostw Europy w Heerenveen, gdzie trio: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik wywalczyło brązowy medal w sprincie. Lubinianki powtórzyły swój sukces po raz drugi, tym razem w amerykańskim Salt Lake City.

Następnego dnia mistrzostw lubinianki nie zwalniały tempa. Na torze Utah Olympic Oval, Kaja Ziomek i Angelika Wójcik zanotowały dobry start na dystansie 500m, gdzie pierwsza z zawodniczek ponownie ustanowiła rekord Polski, natomiast życiówkę zrobiła Angelika. Natalia Czerwonka z Magdaleną Czyszczoń, Karoliną Bosiek i Karoliną Gąsecką w biegu drużynowym zajęły piąte miejsce.

500m Ladies
1. Nao Kodaira (JPN) 36.692
16. Kaja Ziomek (POL) 37.793 PB
21. Angelika Wójcik (POL) 38.421 PB

MŚ na Dystansach
Team Pursuit Ladies
1. Japonia 2:50.766 M. Takagi, N. Takagi, A. Sato, N. Sakai
5. Polska 2:59.246 N. Czerwonka, M. Czyszczoń, K. Bosiek, K. Gąsecka

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin (WIDEO)
Andżelika Wójcik zaprasza do SMS Zagłębie Lubin.
Kaja z medalem na Akademickich Mistrzostwach Świata
Angelika Wójcik i Kaja Ziomek już pierwszego dnia udowodniły, że są w znakomitej dyspozycji. Lubińskie panczenistki wywalczyły srebrny i brązowy medal. Kaja Ziomek wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata na dystansie 500 m. Zaraz za nią na podium stanęła Angelika Wójcik, która nałożyła na szyję brązowy krążek. Skład reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Amsterdamie: Karolina Gąsecka,

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook