Piątek udany dla Cuprum

zwiazekZa nami pierwszy dzień rywalizacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Otwarcia zawodów dokonał wicestarosta powiatu tatrzańskiego, Jerzy Zacharko, który w uroczystych słowach powitał uczestników, którzy do niedzieli w Zakopanem będą walczyć o medale.

Piątek był udanym dniem dla reprezentantów naszego klubu. W kategorii Juniorka A na dystansie 500 metrów drugie miejsce zajęła Andżelika Wójcik (00:42.12), trzecia była Patrycja Zachariasz (00:46.99). Złoty medal w kategorii Juniorka B zdobyła natomiast Kaja Ziomek (00:41.69).

Na dystansie 1500 metrów kolejne podium dołożyła Andżelika Wójcik, która w kategorii Juniorka A zajęła drugie miejsce (02:19.09), w Juniorkach B złoto przypadło Kai Ziomek (02:18.44). W kategorii Junior A, na dystansie 3000 metrów brąz wywalczył Adrian Wójcik.

Udana okazała się także rywalizacja w wieloboju dziewcząt, gdzie po dwóch biegach srebrny medal zdobyła Andżelika Wójcik (Juniorka A), a złoto Kaja Ziomek (Juniorka B). W kategorii Junior A trzecie miejsce wywalczył Adrian Wójcik.

Aura nie była łaskawa dla młodych zawodniczek i zawodników. Padał śnieg, przeszkadzał wiatr. Jednak panczenistki i panczeniści zaprezentowali dobry sportowy poziom.

Medaliści nie zaskoczyli, faworyci nie zawiedli. Kadrowicze plasowali się na wysokich miejscach.  Aleksandra Kapruziak, Andżelika Wójcik czy Kaja Ziomek wśród dziewcząt, a Marcin Bachanek, Marcel Drwięga czy Kamil Wszołek w rywalizacji chłopców należeli do najlepszych. Oni swoją wysoką pozycję w kraju wypracowali już wcześniej, a w Zakopanem tylko potwierdzają swoje wysokie umiejętności – powiedział trener Marek Pandyra na oficjalnej stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.