Przygotowania do nowego sezonu

IMG_9567-Copy-7Lubińscy panczeniści zakończyli sezon zimowy. Obecnie zawodnicy MKS Cuprum Lubin przygotowują się do startów już w nowym sezonie.

Dla wszystkich sportowców miniony sezon był sezonem innym niż wszystkie. Podobnie było również w przypadku lubińskich panczenistów.

– Ze względu na koronawirus, wiele imprez zostało odwołanych, głównie te międzynarodowe. Akurat Polski Związek zorganizował te, które miały odbyć się w Polsce. Najważniejsze imprezy, jeśli chodzi o kadrę narodową to odbyły się mistrzostwa świata i Europy w Heerenveen i mamy jakiś pogląd na jakim jesteśmy etapie do igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Pekinie. Chcę tu nadmienić, iż nasz dyrektor do spraw sportowych został powołany na szefa misji igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Cieszymy się, że Polski Komitet Olimpijski wyróżnił nam Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego – komentuje Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Niedługo po zakończeniu sezonu panczeniści rozpoczęli przygotowania do kolejnych startów. Przed zawodnikami i zawodniczkami okres ciężkiej i wytężonej pracy.

– Już przygotowujemy się do nowego sezonu. Ze względu na koronawirus mamy przerwę, ale ci, którzy są w kadrze Polski juniorów i narodowej trenują i mają takie możliwości. Od kwietnia do listopada odbywają się zgrupowania zawodniczek i zawodników do olimpiady. Pierwsze kwalifikacje do tego turnieju odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim w lisopadzie tego roku. To Puchar Świata. Po takich imprezach zostanie powołana kadra na igrzyska olimpijskie – mówi Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Pierwsze kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich odbędą się w dniach 13-14 listopada w Tomaszowie Mazowieckim.

       

About The Author

Kategorie wpisów

 

Najnowsze wpisy:

 
Intensywne zgrupowania
Kolejny etap przygotowań do sezonu zimowego mają za sobą lubińscy panczeniści. Lubinianie przebywali ostatnio na zgrupowaniu w Tomaszowie Mazowieckim.
Przygotowania do nowego sezonu
Lubińscy panczeniści zakończyli sezon zimowy. Obecnie zawodnicy MKS Cuprum Lubin przygotowują się do startów już w nowym sezonie.
Zapraszamy do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego MKS Zagłębie Lubin
W Lubinie rusza pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin. Placówka właśnie rozpoczyna rekrutację.

Najnowsze komentarze

 

  O MKS Cuprum

   
  Klub łyżwiarstwa szybkiego z siedzibą w Lubinie, powstały w 1973 roku. Cuprum odnosi znaczące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w każdej kategorii wiekowej.

  Kontakt

   

  Aby skontaktować się z MKS Cuprum skorzystaj z poniższych danych:

  Tel: 76 842 16 10
  Email: m.wegrzynowski@zsslubin.pl
  Adres: Sybiraków 11, 59-300 Lubin

  Facebook